Paulownia


Specjaliści Biotree zakończyli prace nad przygotowaniem nowych hybryd paulownii. Ich wynikiem są nowe odmiany drzewka: "BELLISSIA" "Oxi" "PAULEMIA". Nowe odmiany rosną szybciej i dostosowują się do szerokiego zakresu warunków klimatycznych.

Paulownia "BELLISSIA" oraz "Oxi" są chronione patentem, natomiast "PAULEMIA" zostanie opatentowana w roku 2018 (w Urzędzie Patentowym Bułgarii). Wszystkie odmiany stanowią wyłączną własność intelektualną firmy Biotree.

Bellissia

Hybryda Paulowni elongata. BELLISSIA to odmiana o dużej wydajności przeznaczona do produkcji wysokiej klasy drewna, jest odporna na niskie temperatury sięgające -22 ° С. Odmiana charakteryzuje się silną dominacją wierzchołkową i osiąga nawet 5-6 m podczas pierwszego sezonu wegetacyjnego. Pień przyrasta od 3 do 4 cm średnicy rocznie w optymalnych warunkach uprawy. Jeżeli miejsce plantacji zostało wybrane prawidłowo oraz przestrzegana jest technologia uprawy można pozyskać do 1m3 drewna w ciągu 8-9 roku po posadzeniu. Rekomenduje się sadzenie paulowni w odległości 4m (minimalna odległość między roślinami o gęstości maximum 620 drzew na hektar).

OXI

Hybryda Paulowni elongata. To odmiana o dużej wydajności przeznaczona do produkcji biomasy. Paulownia Oxi jest odporna na niskie temperatury do -20 ° C i ma naturalną tendencję do wzrostu wielu łodyg, co znacząco zwiększa wydajność pozyskiwanej biomasy na hektar. Optymalną wydajność osiąga się stosując dwu- lub trzyletnie cykle w roku obrotowym. Ilość waha się od 60 do 80 ton biomasy z hektara rocznie. Wyniki te odnoszą się plantacji przy stosowaniu rekomendowanej technologii uprawy o gęstości 3000-3500 sadzonek na hektar.

SHANDONG

Hybryda Paulowni tomentosa. Stabilna w szerokim zakresie temperatur do -25 ° C. Jest doskonałym rozwiązaniem dla uprawy plantacji leśnych i zalesień w cięższych i niesprzyjających warunkach uprawy.

Oferujemy

 • Młode sadzonki w okresie aktywnej wegetacji i wzrostu, gotowe do sadzenia
 • Wysokość sadzonek: 20-25 cm
 • Przygotowane w doniczkach plastikowych: 8cm х 9cm
 • Okres sadzenia: koniec maja - koniec września
 • Pakowane po 40 sadzonek w kartonie

Cennik Paulowni

Ilość kartonów Ilość sztuk Cena netto
1-2 1-80 9€
3-12 81-480 8€
13-125 481-5000 7 €
126 - ∞ 5000 - ∞ 6 €

Dokonując zakupu sadzonek u naszych partnerów handlowych, otrzymujecie Państwo rabat w wysokości 1 € na każdej sadzonce.

Jagoda Goji

Oferujemy sadzonki kilku odmian jagody goji, różniących się między sobą wielkością owoców, smakiem i wydajnością (na powierzchni obsadzonej).

JB1 i JB4 są chronione patentami w Urzędzie Patentowym Bułgarii i są wyłączną własnością intelektualną firmy Biotree


Odmiana JB1

Jest dostosowana do uprawy komercyjnej z wydajnością od 1 do 2,5 kg z krzaka w trzecim roku, w piątym roku do 4,5 kg z krzaka

 • Duże owoce
 • nadaje się do wszystkich rodzajów gleby (z doskonałym wskaźnikiem stresu abiotycznego zrównoważonego rozwoju)/ze szczególnym uwzględnieniem gleb lekko zasadowych.

Odmiana JB4

Wybrana odmiana NQ 1, odpowiednia dla uprawy komercyjnej z wydajnością od 1 do 2,5 kg z krzaka w trzecim roku, w piątym roku do 4,5 kg z krzaka

 • owoce są duże
 • istnieje kilka szczególnych wymogów związanych z sadzeniem i pierwszymi miesiącami wzrostu sadzonki

Cennik Jagody Goji

Ilość kartonów Ilość sztuk Cena netto
1 40 8€
2 80 8€
3 120 8€
4 160 7€
5 200 7€
6 240 7€
7 280 7€
8 320 7€
9 360 7€
10 400 7€
11 440 7€
12 480 7€
13 520 6€
14 560 6€
15 600 6€
16 640 6€
17 680 6€
18 720 6€
19 760 6€
20 800 6€
21 840 6€
22 880 6€
23 920 6€
24 960 6€
25 1000 6€
26 1040 6€
Minimalna ilość potrzebna do obsadzenia 0,5 ha
27 1080 5€*
28 1120 5€*
29 1160 5€*
30 1200 5€*
≥ 31 1240 5€*
*Oferta specjalna. Przy zakupie min. 27 kartonów (1080 szt. - minimalna ilość potrzebna na obsadzenie 0,5 ha) istnieje możliwość rozłożenia kwoty za sadzonkę na 2,75 euro płatne w gotówce (30% zaliczka, 70% po otrzymaniu towaru) oraz brakujące 2,75 euro, które klient jest zobowiązany do oddania w surowcu po zakończeniu okresu zbiorów w danym roku (tj. 2,75 euro x ilość sadzonek / gwarantowaną cenę skupu) na rzecz Coactum Sp. z o.o.

Slickseed

Slickseed – to preparat naturalny produkowany na Litwie z żywicy sosnowej, używany przed zbiorem plonów jako ochrona przed przedwczesnym pękaniem łuszczyn oraz osypywaniem się nasion rzepaku, grochu, gorczycy, lnu ozimego i jarego. W wyniku używania Slickseed ilość osypujących się nasion zmniejsza się 9-cio krotnie, zaś przyrost plonów zwiększa się od 20% do 30%.


Jak działa Slickseed?

Po upływie jednej godziny od obróbki Slickseed łuszczyny zostają pokryte naturalną, elastyczną błonką w kolorze bursztynu, odporną na wilgotność, pozwalającą roślinie na normalne oddychanie. Błonka ta nie zatrzymuje naturalnego rozwoju rośliny, nie narusza jej oddychania, pozwala nasionom na dojrzewanie oraz naolejenie się w całości.

 • Zasadniczo zmniejsza przypadki samoistnego oraz przedwczesnego pękania łuszczyn, a także osypywania się nasion
 • Obniża straty, co pozwala na uzyskanie średnio o 25% większego przyrostu plonów
 • Pozwala na osiągnięcie maksymalnego potencjału rzepaku umożliwiającego jednoczesne dojrzewanie łuszczyn
 • Zapobiega przedostaniu się wilgotności do środka łuszczyn oraz stwarza warunki do wyparowania wilgotności
 • Pomniejsza wilgotność nasion średnio o 2%
 • Chroni łuszczyny przed przedostaniem się drobnoustrojów chorobotwórczych do środka roślin
 • Maksymalnie napełnia nasiona olejem
 • Zmniejsza ilość zielonych nasion
 • Używany razem z pestycydami, fungicydami oraz nawozem zwiększa efektywność nasion oraz zapobiega ich wypłukaniu przez deszcz

Opłacalność Slickseed

Slickseed pozwala na osiągnięcie średnio o 25% większego przyrostu plonów, stąd wartość preparatu oraz robót związanych z opryskaniem preparatu opłaca się w przypadku namłócenia o 80 kg/ha więcej nasion, zaś pozostały dodatek jest zyskiem netto. Ocena ewentualnych korzyści finansowych oraz ochrony plonów pozwala stwierdzić, że Slickseed jest słusznym wyborem.

Używanie Slickseed do uprawy rzepaku

Opryskania Slickseed zaleca się dokonać przed 3-4 tygodniami do zbioru plonów lub po tym, jak zielone łuszczyny zaczną nabierać jasną barwę, staną się łatwo zginalne przez palec, przy czym nie będą pękały. Roztwór roboczy jest przygotowywany przy użyciu 200-350 litrów wody na 0,7-1,0 l/ha Slickseed. Ilość wody zależy od charakterystyki rozpryskiwaczy, jednakże jakościowe opryskanie rzepaku wymaga co najmniej 200 l/ha wydajności przy ciśnieniu atmosferycznym 4

Używanie Slickseed w formie lepkiej substancji

Slickseed stosowany wraz z pestycydami, fungicydami, herbicydami, substancjami regulującymi wzrost, desykantami oraz nawozami może być używany do podwyższenia efektywności oraz skuteczności opryskiwania. Substancje aktywne z dodatkiem Slickseed zostają równomiernie rozpylone oraz doskonale przylegają do rośliny, w taki sposób przedłużając skuteczność środków ochronnych roślin. Po upływie jednej godziny od opryskania Slickseed staje się wodoodporny, stąd doskonale chroni rozpryskany preparat przed zmyciem przez opady deszczu. Używane stężenie Slickseed w roztworze – 0,07%-0,14%.

Roślina Przeznaczenie Norma
Rzepak Obniżenie strat 1,0 l/ha
Groch, gorczyca, len Obniżenie strat 0,7 - 0,14 '/100l wody
Wszystkie rośliny jednoletnie oraz wieloletnie, grunty Podniesienie efektywności środków ochronnych roślin
Desykacja oraz kontrola chwastów
0,07 - 0,14 l/100l wody
0,4 - 0,7

Domy z bali

BaltRegion – Długoletnie doświadczenie i zdobyta przez nas wiedza pozwala na tworzenie całorocznych domów drewnianych w innowacyjny sposób, według najnowyszych technologii. Budujemy domy z modrzewia, sosny i cedru, zarówno letniskowe, jak i całoroczne. W wykonywanej przez nas pracy, na pierwszym miejscu stawiamy jakość i zadowolenie klienta. Z uwagi na rozwiązania przyjazne zdrowiu i środowisku, oferowane przez nas projekty domów, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.


Posiadamy wymagane certyfikaty na budowę indywidualnych budynków mieszkalnych w Polsce i na terenie innych państw Unii Europejskiej

 • Posiadamy wymagane certyfikaty na budowę indywidualnych budynków mieszkalnych w Polsce i na terenie innych państw Unii Europejskiej
 • Przy montażu naszych domów używamy nie tylko kołków brzozowych na linii ściany, ale również śrub montażowych, co uniemożliwia drewnu odkształcanie się oraz zabezpiecza przed deformacją. Dzięki temu montaż staje się w 70% bardziej skuteczny i efektywny
 • Stan surowy otwarty charakteryzuje się drewnem szlifowanym „do końca” przed malowaniem, następnie impregnowanym dwukrotnie używając przy tym koloru wybranego przez zamawiającego, podczas gdy inni wykonawcy pobierają za to dodatkową opłatę, traktując impregnowanie jako pracę na etapie bardziej zaawansowanym
 • Instalując więźbę dachową w stanie surowym otwartym, nie tylko wmontowujemy system stropowy wraz z folią, ale także włączamy do tego proces ołacenia dachu (bez gzymsów, podbitki sufitowej i bez rynien). W tego typu konstrukcjach, proces ołacenia powinien być włączony do stanu surowego otwartego, ponieważ pokrycie tylko i wyłącznie folią niewystarczająco uchroni budynek przed deszczem i wiatrem do czasu zainstalowania odpowiedniego pokrycia dachowego.
 • Nasze domy z drewna są o 30 % tańsze niż u konkurencji

Wybuduj swój wyjątkowy dom z naszą pomocą !

Zobacz naszą ofertę i skontaktuj sięz nami

Liofilizaty

W tym roku nasza firma postanowiła poszerzyć swoją działalność o sprzedaż liofilizowanych jagód goji. Na początku warto podkreślić, że owoce pochodzą wyłącznie od polskich plantatorów. Nasze liofilizaty mogą mieć postać zarówno całych owoców, jak i proszku.


Kilka słów o procesie liofilizacji…

Liofilizacja jest jedną z najdoskonalszych metod utrwalania żywności (między innymi warzywa, owoce, grzyby, zioła, a także mięso). Dzięki niej produkty zachowują naturalny smak, aromat, wygląd i kolor oraz pełną wartość odżywczą.


W tym procesie żywność zostaje praktycznie pozbawiona wody. Taki produkt można przechowywać bardzo długo – nawet do dwóch lat. Nie zawiera on także żadnych konserwantów i soli. Zaletą liofilizatów jest ich lekkość – idealnie nadają się więc do używania w podróży.

Zastosowanie liofilizatów:

 • dania instant, zupki, błyskawiczne musli
 • różnego rodzaju sery, serki, jako dodatek do jogurtów
 • miody, herbaty
 • jako przekąska (zdrowy zamiennik chipsów)

Właściwości liofilizatów:

 • zachowują naturalny wygląd, kolor, strukturę, smak, zapach, oraz pełną wartość odżywczą
 • posiadają bardzo niską wilgotność, przez co chronione są przed zepsuciem
 • zapakowane w szczelne opakowania mogą być przechowywane przez wiele lat w każdych warunkach klimatycznych