Unia Europejska
Znajdziesz nas:
ul. Warszawska 13, 32-086 Węgrzce
Obrazek tytułowy - PAULOWNIA

Paulownia

Specjaliści Biotree zakończyli prace nad przygotowaniem nowych hybryd paulownii. Ich wynikiem są nowe odmiany drzewka: „BELLISSIA” „Oxi” „PAULEMIA”. Nowe odmiany rosną szybciej i dostosowują się do szerokiego zakresu warunków klimatycznych.

Paulownia „BELLISSIA” oraz „Oxi” są chronione patentem, natomiast „PAULEMIA” zostanie opatentowana w roku 2018 (w Urzędzie Patentowym Bułgarii). Wszystkie odmiany stanowią wyłączną własność intelektualną firmy Biotree.

BELLISSIA

Hybryda Paulowni elongata. BELLISSIA to odmiana o dużej wydajności przeznaczona do produkcji wysokiej klasy drewna, jest odporna na niskie temperatury sięgające -22 ° С. Odmiana charakteryzuje się silną dominacją wierzchołkową i osiąga nawet 5-6 m podczas pierwszego sezonu wegetacyjnego. Pień przyrasta od 3 do 4 cm średnicy rocznie w optymalnych warunkach uprawy. Jeżeli miejsce plantacji zostało wybrane prawidłowo oraz przestrzegana jest technologia uprawy można pozyskać do 1m3 drewna w ciągu 8-9 roku po posadzeniu. Rekomenduje się sadzenie paulowni w odległości 4m (minimalna odległość między roślinami o gęstości maximum 620 drzew na hektar).

OXI

Hybryda Paulowni elongata. To odmiana o dużej wydajności przeznaczona do produkcji biomasy. Paulownia Oxi jest odporna na niskie temperatury do -20 ° C i ma naturalną tendencję do wzrostu wielu łodyg, co znacząco zwiększa wydajność pozyskiwanej biomasy na hektar. Optymalną wydajność osiąga się stosując dwu- lub trzyletnie cykle w roku obrotowym. Ilość waha się od 60 do 80 ton biomasy z hektara rocznie. Wyniki te odnoszą się plantacji przy stosowaniu rekomendowanej technologii uprawy o gęstości 3000-3500 sadzonek na hektar.

SHANDONG

Hybryda Paulowni tomentosa. Stabilna w szerokim zakresie temperatur do -25 ° C. Jest doskonałym rozwiązaniem dla uprawy plantacji leśnych i zalesień w cięższych i niesprzyjających warunkach uprawy.

OFERUJEMY

  • Młode sadzonki w okresie aktywnej wegetacji i wzrostu, gotowe do sadzenia
  • Wysokość sadzonek: 20-25 cm
  • Przygotowane w doniczkach plastikowych: 8cm х 9cm
  • Okres sadzenia: koniec maja – koniec września
  • Pakowane po 40 sadzonek w kartonie

CENNIK PAULOWNI

Ilość kartonów Ilość sztuk Cena netto
1-2 1-80 9€
3-12 81-480 8€
13-125 481-5000 7 €
126 – ∞ 5000 – ∞ 6 €

Dokonując zakupu sadzonek u naszych partnerów handlowych, otrzymujecie Państwo rabat w wysokości 1 € na każdej sadzonce.